all equipment for
Rent
Discover a wide selection of top-quality equipment for rent. Every rental is safety inspected by expert technicians and available with fast delivery.
Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 139 items
Genie GS 3384 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 33' 0" |
| Platform Capacity | 2,500 lb |
Skyjack SJ8841RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 41' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Genie AWP36S
Vertical Mast Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Push Around |
| Platform Height | 36' 5" |
| Platform Capacity | 350 lb |
40′ Storage Container
Shipping Container
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Overall Length | 20' 0" |
| Overall Width | 8' 0" |
| Overall Height | 6' 0" |
Genie Z-45/25 DC
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 25' 0" |
| Platform Height | 45' 6" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GR20
Vertical Mast Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 19' 9" |
| Platform Capacity | 350 lb |
Genie Z-33/18
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 18' 3" |
| Platform Height | 32' 10" |
| Platform Capacity | 440 lb |
JLG 600AJ
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 39' 9" |
| Platform Height | 60' 7" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-45/25
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 24' 7" |
| Platform Height | 45' 10" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 600S
Telescopic Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 49' 6" |
| Platform Height | 60' 3" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GS 5390 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 53' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
